-
Availablity: In stock₦11,900.00
-
Double outlet electrical socket-white -w12
- Catalog/Part Number: CBK/JI/2W/WSCK-P1200B
- Weight: unavailable
RecommendedAvailablity: In stock₦19,040.00 -
One-cupboard, one-drawer under storage cabinet - P1200B
- Catalog/Part Number: CBK/JI/BC-111w2422/P1200B
- Weight: unavailable
RecommendedAvailablity: In stock₦105,672.00
Wall Bench
Plain bench - 1200*750*900 mm (L*B*H)
Availablity:
In stock
Catalog/Part Number:
CBK/JI/1200WP
Brand:
JIANGSU CARTMAY
Supplier:
CHIBEK INSTRUMENTS
Supplier Location:
LAGOS, NIGERIA
Inventory Weight:
unavailable
Unit of Measurement:
Catalog/Part Number:: CBK/JI/1200WP
₦379,968.00
₦474,960.00
Description
Technical Specifications
| BENCH DIMENSION | L5700*W1500*H900/1650mm (L=lenght, W=Width, H=height) |
| Worktop | 19mm thick epoxy resin; Colour - black |
| Bench Support C-frame | 60*40*2mm thick galvanized steel tube coated with epoxy powder |
| Under Cabinet size | Available on request. Refer to bench accessory |
| Cabinet Body | 1.0mm cold-rolled steel |
| Cabinet Door Handles | 128mm 304 stainless steel handle |
| Electrical socket | Available on request. Refer to bench accessory |
| Outlet gas fitting | Available on request. Refer to bench accessory |
Zero(0) Reviews